Ana içeriğe atla

Internet Radyolarını Çevrimiçi Online Kaydetme

uSave.it


Merhaba arkadaşlar sizlere yeni bir site tanıtacağım.

Bu site sayesinde internet radyolarını istediğiniz saat aralığında kaydetmenizi sağlıyor. Bunun için yazılmış güzel programlar var fakat bu site online olduğu için sizin bilgisayarınızı sürekli açık kalmasına gerek kalmıyor.


Record Streaming Radio Online

"Record Now. Listen Later "

"Şimdi kaydet. Sonra dinle. "sloganı ile 2011 yılından beri hizmet vermeye devam ediyor. 


Siteye kayıt oldurken gmail hesabınızı kullanmanızı öneriyorum hotmaile aktivasyon maili gelmiyor. Siteye kayıt olduktan sonra ilk ay basit hesabı denemeniz için ücretsiz veriyor. Bu süre zarfında 50 saatlik radyo arşivi oluşturabilirsiniz. ilk ay bittikten sonra satın almanız gerekiyor.Şimdi gelelim nasıl radyo programlarını kaydedeceğimize


MyAccound kısmının altındaki Schedule kısmına tıklıyoruz. Açılan sayfada radyo ismi, radyo streaming adresini , planladığımız saatleri , günleri ve gizlilik seçeneğiniz belirledikten sonra kaydet diyoruz. resimde gözükmüyor ama siz giriş yaptığınızda göreceksiniz. Bu sayfayı görebilmek için resimde gösterilen yere tıklamayı unutmayın

İsterseniz Show Advanced Options a tıklayıp kaydeceğiniz mp3 ogg formatlı dosyanın tag(etiket) değerlerini düzenleyebilir. Podcast Feed yayını oluşturup diğer insanları yayınları takip edip indirmesini kolaylaştırabilirsiniz.
Kaydettikten sonra 2,4 dakika sonra sitede gözüküyor. Hemen çalışmıyor demeyin. Kaydetmeye ise 24 saat sonra başlıyor herhalde kendi yaptığım radyo yayını ancak ertesi gün gözüktü. Bu kadar anlatım yeter galiba. Yapamadığınız bir yer olursa yorumda belirtebilirsiniz. Sitenin diğer kısımlarını İngilizce'si az olan bir insan bile anlayabilir. Görüşmek üzere . Kolay gelsin.

Online Radyo arşivi oluştur, Radyo yayınlarını kaydetme, indirme, podcast ile takip etme. Radyo yayınlarını indir mp3.

Yorumlar

  1. önemli not : saatler (Avrupa/İstanbul) Türkiye'de değişmediği için kayıt yapacağınız saat aralığını bir saat geriden ayarlayınız.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Okuyup geçme yorum yap lütfen :)

Yorumunuz cevaplandığında bildirim almak için Beni bilgilendir'i işaretleyin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

WhatsApp Şaka Virüsü

Whatsapp Şaka virüsü ile internetten anlamayan arkadaşlarınıza link atarak eğlenebilirsiniz. Sosyal mühendisliğiniz ne kadar iyiyse inandırıcılıkta artar. Hem android hem ios kullanıcılarında çalışır. Baştan söyleyelim bu virüs değildir. Yine siz bilirsiniz. Bu aralar hacklenmedik sistem kalmadı :D CiftKlik.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Whatsapp api'ları ile ekrana istediğimiz yazıyı yazarak sosyal mühendislik yapıyoruz.

Bütün yazılım dillerinde "Merhaba Dünya" kodları

1)  ASSEMBLY // Ekrana “Merhaba!” yazan örnek program kodu: mov ax,cs mov ds,ax mov ah,9 mov dx, offset Git int 21h xor ax,ax int 21h Git: db "Merhaba!",13,10,"$" 2)  ALGOL (ALGOrithmic Language) // ALGOL 68'e ait, örnek “Merhaba!” kodu: begin print(( "Merhaba!" , newline)) end

İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Mezun oldum İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden yeni mezun olmuş birisi olarak Mühendislik Fakültesi hakkında soru cevap olarak bölüm hakkında bilgi vermiş olacağım. Bilgisayarın bitinden, mimarisine, algoritmasından her şeyine bir fikir sahibi, bu fikirle kodlama yapabilecek seviyeye geldim. Gurbeti yaşadım. Evsiz barksız kalmanın yaşattığı hüznü anladım. Bir selamcık dost kavramını öğrendim. Farklı şehirlerden, farklı kültürden, farklı dilleri konuşan arkadaşlarım oldu.  Dost dediklerimden daha hatır bilen kişilere abilik yaptım, yol gösterecek abiler edindim. Yazılım dünyasından pek çevre yapamasam da güzel insanlar karşıma çıktı. Sınav saatine kadar dışarıda kaldığım zor günler yaşadım. Herkesin kaldığı sınavdan gözü kapalı geçtiğim ;) soru/cevap olmasına rağmen kaldığım sınavlar da oldu. Büyük şirketlerin açıklarını buldum, hala kapatılmadı.