Ana içeriğe atla

IFTTT Nedir? işinizi botlara bırakın onlar halletsinifttt nedir?

Sosyal medya hesaplarında cloud depolama sistemlerine kadar api servisi olan her sisteme kolayca erişip birbirleriyle haberleşmesini sağlayabiliyorsunuz. bunun adı https://ifttt.com : if this than that.
ne zamandır böyle bir sistem arıyordum ki kendisi zaten yıllardır varmış.


Facebook'ta paylaştığınız resmi diğer sosyal platforlarda kolayca otomatiğe bağlayıp yönetebiliyorsunuz. 

Rss adresi ile gelen içeriği depolayabilir ya da blogunuzda anlık olarak paylaştırabilirsiniz.

Kendi api servisimizi eklemek istersek https://platform.ifttt.com dan aylık $199 istiyor. Bu parayı çoğu şirket ödemiş olmalı ki şuan ifttt den kullanıcılar için ücret alınmıyor. Ya da babasının hayrına bu hizmeti beleş veriyor.

Bu servisi kullanmak için kayıt olduktan sonra (https://ifttt.com/my_applets) den New Applet e tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra bu sayfa karışımıza geliyor. (https://ifttt.com/create)

Burdan uygulamaları seçip birbirine bağlayıp istediğinizi hiç durmadan anlık olarak yaptırabilirsiniz.

bir sonraki yazımda ifttt nin alternatifi olan zapier servisini anlatacağım.


TWİTTER İFTTT ile yapılabilecekler 


New tweet by you
Bu tetikleyici yeni tweet attığınızda çalışır.

New tweet by you with hashtag
#hashtag varsa yeni tweetlerinde çalışır.

New tweet by you in area
Konuma bağlı atılan tweetler

New mention of you
@mentioned göre tetiklenir.

New follower
Sizi yeni biri takip ettiği zaman tetiklenir

New link by you
Twit attığınız bağlatıya göre

New liked tweet by you
beğendiğiniz twitler varsa tetiklenir.

New tweet by a specific user
İsteğiniz kullanıcıya bağlı kalarak yeni bir twit attığı zaman harekete geçer.

New tweet from search
Yeni bir twit atıldığı zaman sorgumuzla eşleşiyorsa çalışır. 15 tweet sınırlaması vardır.

New tweet by anyone in area
Belirttiğiniz bir yerde yeni bir twit atıldığı zaman çalışır.

Bunlar tetikleyicilerdi. Bunlardan herhangi birini seçtikten sonra ise
Post a tweet 
Bu işlem, Twitter hesabınıza yeni bir tweet gönderir.

Post a tweet with image 
Bu İşlem, pic.twitter.com bağlantılı bir resim ile Twitter hesabınıza yeni bir tweet gönderecektir. NOT: Lütfen Twitter'ın Kurallarına ve Hizmet Şartlarına uyun.

Send a direct message to yourself
Bu işlem, Twitter hesabınıza doğrudan mesaj gönderecektir.
NOT: Lütfen Twitter'ın Kurallarına ve Hizmet Şartlarına uyun.

Update profile picture
Bu İşlem, profil resminizi belirttiğiniz resim URL'sinden güncelleyecek ve isteğe bağlı olarak onunla ilgili tweet gönderebilecektir. NOT: Lütfen Twitter'ın Kurallarına ve Hizmet Şartlarına uyun.

Update bio
Bu İşlem, biyografiyi güncelleyecek ve isteğe bağlı olarak onunla ilgili tweet gönderebilecektir. NOT: Lütfen Twitter'ın Kurallarına ve Hizmet Şartlarına uyun.

Örnek olarak twitter'ı açıkladım diğer servisleri incelemek size kalmış kolay gelsin.


Yorumlar

Popüler Bloglar

Link tl reklam geçme

Link.Tl reklamı beklemeden geçmek! Link.tl de reklamlarla uğraşmadan javascript kod ile reklamı beklemeden bypass edip geçebilirsiniz. javascript : ciftklik = "http://link.tl/i" ; + document .location.pathname; window .location.href = ciftklik; Kodu Kopyala Tek yapmanız gereken yukarıdaki kodu yer imlerine eklemek. Daha sonra geçmek istediğiniz reklam da çalıştırmak. Link Geçme sitesi   online Videolu anlatım  Etiket bulutu: link tl atlama, link tl çevirici, link tl çeviri, link tl çözücü, link tl çalışan bot, link tl engelleme, link tl geçme, link tl geçici, link tl geçme sitesi, link tl hile, link tl hack, link tl hileleri, link tl link kısaltma, link tl link açma, link tl link çevirici, link tl script,link tl geçme, link tl geçici, link tl geçme sitesi, link tl geçilmiyor, link tl geçmiyor, link.tl geçemiyorum, link tl geç, link tl geçme 2017, link tl nasıl geçilir, link.tl otomatik geçme,link tl geçme 2018

WhatsApp Şaka Virüsü

Whatsapp Şaka virüsü ile internetten anlamayan arkadaşlarınıza link atarak eğlenebilirsiniz. Sosyal mühendisliğiniz ne kadar iyiyse inandırıcılıkta artar. Hem android hem ios kullanıcılarında çalışır. Baştan söyleyelim bu virüs değildir. Yine siz bilirsiniz. Bu aralar hacklenmedik sistem kalmadı :D CiftKlik.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Whatsapp api'ları ile ekrana istediğimiz yazıyı yazarak sosyal mühendislik yapıyoruz.

Firebase (JS) ile Gerçek Zamanlı Veri Tabanı

Javascript Firebase Web Kullanımı Bu yazı, web uygulamaları arasındaki iletişim için Firebase 'in Javascript ile Gerçek Zamanlı Veritabanını ( Real Time Database)  anlatan Türkçe dökümantasyondur.  Gerçek Zamanlı Veritabanı , istemciler ve sunucu arasındaki iletişim için Websockets kullanır. Firebase Nedir , Özellikleri? JSON formatı ile verilerimizi  gerçek zamanlı olarak depolayabildiğimiz, anlık olarak değişiklikleri görebildiğimiz websocket apisidir.  Cloud Firestore, Cloud Functions,Authentication, Hosting, Cloud Storage ,Realtime Database... WebSocket ve Real time Nedir? WebSocket, tek bir TCP bağlantısı üzerinden iki yönlü iletişim kanalı sağlayan bir iletişim protokolüdür. WebSocket protokolü, sunucuya ve sunucudan gerçek zamanlı veri aktarımını sağlayarak, tarayıcı ile web sunucusu arasında etkileşimi sağlamaktadır. Bu, sunucunun istemci istemeden tarayıcıya içerik gönderebileceği ve bağlantıyı açık tutarak istediği zaman mesaj alabilmesini veya gön

Bütün yazılım dillerinde "Merhaba Dünya" kodları

1)  ASSEMBLY // Ekrana “Merhaba!” yazan örnek program kodu: mov ax,cs mov ds,ax mov ah,9 mov dx, offset Git int 21h xor ax,ax int 21h Git: db "Merhaba!",13,10,"$" 2)  ALGOL (ALGOrithmic Language) // ALGOL 68'e ait, örnek “Merhaba!” kodu: begin print(( "Merhaba!" , newline)) end

Sesiniz Taklit Edilebilir : Google Dublex, Lyrebird

Text To Speech Teknolojisi  Google Dublex, Lyrebird, VoCo Google I/O etkinliği sırasında Google Assistant 'ın yeni özelliği Duplex tanıtıldı. Yapay zeka tabanlı konuşma teknolojisi ile sesinizi taklit ettirebilir. Telefon görüşmelerinizi,randevularınızı ona yaptırabilirsiniz. Belkide ilerde şarkı söyletebilir, şiir okutabilirsiniz. Aklınıza ne gelirse.