Ana içeriğe atla

Backtracking (Geri iz sürme) Algoritma Nedir?

Backtracking Programlama Nedir?

Bu program algoritmasında ki temel amaç tekrar, geri iz sürme ve hatalardan ders almayı amaçlamaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi çözüm bulmak için geri adım atıyoruz. Mevcut birçok hamle arasından olası bir hareketle başlıyoruz ve seçilen hareketle sorunu çözebildiysek sorunu çözmeye çalışıyoruz, Sonra çözdüğümüz yolları
bir yerde tutup başka çözüm yolları arıyoruz. Eğer hiç bir çözüm yolu yoksa, sorun için hiçbir çözüm olmadığını söyleyebiliriz.
  1. Başlangıç Noktasındayız seçeneklerimiz A ve B'dir. A'yı seç.
  2. A'da ise seçenekler C ve D'dir. C'yi seç.
  3. C kötü. A'ya dön.
  4. A'da zaten C denediniz ve başarısız oldu. D.'yi dene.
  5. D 'de kötü A'ya dön.
  6. A'da, denemek için seçeneğiniz yok. Başlangıç'a geri dön.
  7. Başlangıçta'ta, A yı daha önce denedin.
  8. B'de, seçenekleriniz E ve F'dir. E.'yi dene.
  9. E iyidir. Problem Çözüldü.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

WhatsApp Şaka Virüsü

Whatsapp Şaka virüsü ile internetten anlamayan arkadaşlarınıza link atarak eğlenebilirsiniz. Sosyal mühendisliğiniz ne kadar iyiyse inandırıcılıkta artar. Hem android hem ios kullanıcılarında çalışır. Baştan söyleyelim bu virüs değildir. Yine siz bilirsiniz. Bu aralar hacklenmedik sistem kalmadı :D CiftKlik.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Whatsapp api'ları ile ekrana istediğimiz yazıyı yazarak sosyal mühendislik yapıyoruz.

Bütün yazılım dillerinde "Merhaba Dünya" kodları

1)  ASSEMBLY // Ekrana “Merhaba!” yazan örnek program kodu: mov ax,cs mov ds,ax mov ah,9 mov dx, offset Git int 21h xor ax,ax int 21h Git: db "Merhaba!",13,10,"$" 2)  ALGOL (ALGOrithmic Language) // ALGOL 68'e ait, örnek “Merhaba!” kodu: begin print(( "Merhaba!" , newline)) end

İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Mezun oldum İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden yeni mezun olmuş birisi olarak Mühendislik Fakültesi hakkında soru cevap olarak bölüm hakkında bilgi vermiş olacağım. Bilgisayarın bitinden, mimarisine, algoritmasından her şeyine bir fikir sahibi, bu fikirle kodlama yapabilecek seviyeye geldim. Gurbeti yaşadım. Evsiz barksız kalmanın yaşattığı hüznü anladım. Bir selamcık dost kavramını öğrendim. Farklı şehirlerden, farklı kültürden, farklı dilleri konuşan arkadaşlarım oldu.  Dost dediklerimden daha hatır bilen kişilere abilik yaptım, yol gösterecek abiler edindim. Yazılım dünyasından pek çevre yapamasam da güzel insanlar karşıma çıktı. Sınav saatine kadar dışarıda kaldığım zor günler yaşadım. Herkesin kaldığı sınavdan gözü kapalı geçtiğim ;) soru/cevap olmasına rağmen kaldığım sınavlar da oldu. Büyük şirketlerin açıklarını buldum, hala kapatılmadı.