Ana içeriğe atla

Github Actions ile .Net Core Uygulamasını FTP ile Publish EtmekGithub Actions'a Kısa Bir Bakış

Github Actions ile yazılım geliştirme iş akışlarınızı doğrudan deponuzdan otomatikleştirmeyi, özelleştirmeyi sağlayan bir yapı. CI / CD dahil olmak üzere istediğiniz herhangi bir işi gerçekleştirmek için eylemleri keşfedebilir, oluşturabilir ve paylaşabilir ve eylemleri tamamen özelleştirilmiş bir iş akışında birleştirebilirsiniz. 

Github Actions Limitler

 • Free hesaplar için 2000 dk
 • Pro hesaplar için 3000 dk
 • Enterprice hesaplar için 50.000 dk

.Net Core Uygulamasını Github Actions FTP ile Publish Etmek

DotNet Core uygulamalarını publish almak bunu eğer başka bir erişiminiz yoksa ftp ile publish etmek yorucu olabiliyor. DotNet publish sürecini Github actions ile kolaylaştırabilir. İş süreçlerinizi kısaltabilirsiniz. Gelelim bunu nasıl yapacağımıza.

dotnet.yml dosyamızı .github/workflows/dotnet.yml klasöründe repomuzda oluşturuyoruz. İstersek her pull requestte aktif olmasını sağlayabiliriz. Böylece her committe actions çalışmaz. 

name: .NET

on:
 push:
  branches: [ master ]
 pull_request:
  branches: [ master ]

jobs:
 build:

  runs-on: ubuntu-18.04

  steps:
   - uses: actions/checkout@v2
   - name: Setup .NET
    uses: actions/setup-dotnet@v1
    with:
     dotnet-version: 3.1.401
   - name: Restore dependencies
    run: dotnet restore
   - name: Build
    run: dotnet build --no-restore
   - name: Publish
    run: dotnet publish -c Release ProjeAdi.sln
   - name: FTP Deploy
    uses: SamKirkland/FTP-Deploy-Action@4.0.0
    with:
     # protocol://domain.com:port/full/destination/path/
     server: ${{ secrets.server }}
     username: ${{ secrets.username }}
     password: ${{ secrets.password }}
     port: 21
     local-dir: /home/runner/work/githubrepoadiniz/githubrepoadiniz/WebApi/bin/Release/netcoreapp3.1/publish/
     state-name: dosyayolu/ftp-deploy-sync-state.json


Önemli Noktalar: 
ProjeAdi.sln Projenizin adını yazmalısınız. 
secrets.server bölümü ise github/settings/secrets bölümünden girmelisiniz. 
Ftp Upload için secreti ayarladıktan sonra normalde publish aldığınız dosya yolu neyse github repo adınızı değiştirerek güncellemeniz gerekecektir.
state-name ise sürekli aynı dosyaları silip yüklememek için var. Bu dosya yolunu da ftp de istediğiniz bir yere koyabilirsiniz.


 

Yorumlar

Popüler Bloglar

Link tl reklam geçme

Link.Tl reklamı beklemeden geçmek! Link.tl de reklamlarla uğraşmadan javascript kod ile reklamı beklemeden bypass edip geçebilirsiniz. javascript : ciftklik = "http://link.tl/i" ; + document .location.pathname; window .location.href = ciftklik; Kodu Kopyala Tek yapmanız gereken yukarıdaki kodu yer imlerine eklemek. Daha sonra geçmek istediğiniz reklam da çalıştırmak. Link Geçme sitesi   online Videolu anlatım  Etiket bulutu: link tl atlama, link tl çevirici, link tl çeviri, link tl çözücü, link tl çalışan bot, link tl engelleme, link tl geçme, link tl geçici, link tl geçme sitesi, link tl hile, link tl hack, link tl hileleri, link tl link kısaltma, link tl link açma, link tl link çevirici, link tl script,link tl geçme, link tl geçici, link tl geçme sitesi, link tl geçilmiyor, link tl geçmiyor, link.tl geçemiyorum, link tl geç, link tl geçme 2017, link tl nasıl geçilir, link.tl otomatik geçme,link tl geçme 2018

WhatsApp Şaka Virüsü

Whatsapp Şaka virüsü ile internetten anlamayan arkadaşlarınıza link atarak eğlenebilirsiniz. Sosyal mühendisliğiniz ne kadar iyiyse inandırıcılıkta artar. Hem android hem ios kullanıcılarında çalışır. Baştan söyleyelim bu virüs değildir. Yine siz bilirsiniz. Bu aralar hacklenmedik sistem kalmadı :D CiftKlik.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Whatsapp api'ları ile ekrana istediğimiz yazıyı yazarak sosyal mühendislik yapıyoruz.

Firebase (JS) ile Gerçek Zamanlı Veri Tabanı

Javascript Firebase Web Kullanımı Bu yazı, web uygulamaları arasındaki iletişim için Firebase 'in Javascript ile Gerçek Zamanlı Veritabanını ( Real Time Database)  anlatan Türkçe dökümantasyondur.  Gerçek Zamanlı Veritabanı , istemciler ve sunucu arasındaki iletişim için Websockets kullanır. Firebase Nedir , Özellikleri? JSON formatı ile verilerimizi  gerçek zamanlı olarak depolayabildiğimiz, anlık olarak değişiklikleri görebildiğimiz websocket apisidir.  Cloud Firestore, Cloud Functions,Authentication, Hosting, Cloud Storage ,Realtime Database... WebSocket ve Real time Nedir? WebSocket, tek bir TCP bağlantısı üzerinden iki yönlü iletişim kanalı sağlayan bir iletişim protokolüdür. WebSocket protokolü, sunucuya ve sunucudan gerçek zamanlı veri aktarımını sağlayarak, tarayıcı ile web sunucusu arasında etkileşimi sağlamaktadır. Bu, sunucunun istemci istemeden tarayıcıya içerik gönderebileceği ve bağlantıyı açık tutarak istediği zaman mesaj alabilmesini veya gön

Sesiniz Taklit Edilebilir : Google Dublex, Lyrebird

Text To Speech Teknolojisi  Google Dublex, Lyrebird, VoCo Google I/O etkinliği sırasında Google Assistant 'ın yeni özelliği Duplex tanıtıldı. Yapay zeka tabanlı konuşma teknolojisi ile sesinizi taklit ettirebilir. Telefon görüşmelerinizi,randevularınızı ona yaptırabilirsiniz. Belkide ilerde şarkı söyletebilir, şiir okutabilirsiniz. Aklınıza ne gelirse. 

Bütün yazılım dillerinde "Merhaba Dünya" kodları

1)  ASSEMBLY // Ekrana “Merhaba!” yazan örnek program kodu: mov ax,cs mov ds,ax mov ah,9 mov dx, offset Git int 21h xor ax,ax int 21h Git: db "Merhaba!",13,10,"$" 2)  ALGOL (ALGOrithmic Language) // ALGOL 68'e ait, örnek “Merhaba!” kodu: begin print(( "Merhaba!" , newline)) end