Ana içeriğe atla

Android için Kodlama Editörleri

Android için Taşınabilir Kod Araçları

Telefonlarımız her işimizi halleder oldu bilgisayarları geride bıraktılar. Evde okulda sokakta hareket halindeyken elimizden düşürmediğimiz telefonlar bilgisayarların işini hallerde oldu. Bu yazımızda android için taşınabilir kodlama araçlarından (portable coding tool) bahsedeceğim.








DroidScript

JavaScript'in gücünü serbest bırakın! (Unleash the power of JavaScript!)
DroidScript nedir? Android telefonunuz üzerinden JavaScript dili yardımıyla uygulama geliştirip; geliştirmenizi 10 kata kadar hızlandıran Gigabyte'lık disk alanı kurmak ve yüklemek için saatler süren diğer geliştirme araçlarının aksine, DroidScript'i 30 saniye içinde kullanmaya başlayabilirsiniz! Yerleşik dokümanları, hem DroidScript hem de JavaScript'in özellikleri hakkında size rehberlik eder. Örnek kodları doğrudan dokümanlar'dan çalıştırabilir veya öğrenmenize ve başlamanıza yardımcı olacak birçok örneğe göz atabilirsiniz. DroidScript'i övmek ile bitmez. Daha fazla anlatım için blog yazımıza göz atabilirsiniz.
google_play



DroidScript Android Uygulama Geliştirme


Sketcware

Sketcware Nedir? Bu uygulamada geliştirme yapabilmek için daha önce herhangi bir programlama deneyimine ihtiyacınız yok. Scratch, Mit App inventor gibi bloklar yardımıyla uygulama geliştirmenize imkan tanıyor. Güzel yani ise tüm bunları Android telefon üzerinden yapmanız ve derlemeniz. Bitmiş projeleri otomatik olarak Java ve XML'ye çeviriyor. Yaptığınız proje Android Studio ile tamamen uyumlu! Daha sonra isterseniz kodları düzenleyebilir eklemeler yapabilirsiniz. Bitmiş projeleri kendi içindeki mağazaya koyarak yorum alabilirsiniz.

google_play

AIDE- IDE for Android Java C++

AIDE, Android cihazınızda doğrudan Android uygulamaları geliştirmek için entegre bir geliştirme ortamıdır (IDE). Etkileşimli kodlama derslerini takip edip adım adım uzman bir uygulama geliştiricisi olun. Görsel uygulamaları tasarlayın, kod tamamlama, gerçek zamanlı hata kontrolü, akıllı kod gezinme özelliği ile zengin içerikli editör ile kod yazın, uygulamanızı tek bir tıklama ile çalıştırın ve hataları bulmak için Java hata ayıklayıcısını kullanın.

google_play




PyDroid

Pydroid Nedir? Android için en kolay kullanımlı ve güçlü Python 2,3 IDE'sidir.
Genel olarak özellikleri: Terminal Emulator, Pip Paket yöneticisi, Kivy, PyQt5, Cython, C4droid vb.

Editör özellikleri ise şöyle: Kod tahmini, Otomatik girinti, Gerçek zamanlı kod analizi. Syntax highlighting, Tema, sekme (tabs)..

PyDroid çıktıktan sonra Qpython uygulamasını tanıtmak gereksiz yanına bile yaklaşamaz. Her iki uygulamanın kendine has ayrı özellikleri olabilir. PyDroid Python için en sağlam editör.
google_play






C# Shell (C# Offline Compiler)

C# console ve Andorid Gui kodları yazıp derleyebildiğiniz c# idesidir. Full C# 7 support (classes, methods, LINQ, vb)
Editorde bululan özellikleri: Syntax highlighting, Kod Tamamlama öneri sunma (Advanced code completion) hata ayıklama, Export to assembly (.dll) vb..
google_play



Yorumlar

Yorum Gönder

Okuyup geçme yorum yap lütfen :)

Yorumunuz cevaplandığında bildirim almak için Beni bilgilendir'i işaretleyin.

Popüler Bloglar

Link tl reklam geçme

Link.Tl reklamı beklemeden geçmek! Link.tl de reklamlarla uğraşmadan javascript kod ile reklamı beklemeden bypass edip geçebilirsiniz. javascript : ciftklik = "http://link.tl/i" ; + document .location.pathname; window .location.href = ciftklik; Kodu Kopyala Tek yapmanız gereken yukarıdaki kodu yer imlerine eklemek. Daha sonra geçmek istediğiniz reklam da çalıştırmak. Link Geçme sitesi   online Videolu anlatım  Etiket bulutu: link tl atlama, link tl çevirici, link tl çeviri, link tl çözücü, link tl çalışan bot, link tl engelleme, link tl geçme, link tl geçici, link tl geçme sitesi, link tl hile, link tl hack, link tl hileleri, link tl link kısaltma, link tl link açma, link tl link çevirici, link tl script,link tl geçme, link tl geçici, link tl geçme sitesi, link tl geçilmiyor, link tl geçmiyor, link.tl geçemiyorum, link tl geç, link tl geçme 2017, link tl nasıl geçilir, link.tl otomatik geçme,link tl geçme 2018

WhatsApp Şaka Virüsü

Whatsapp Şaka virüsü ile internetten anlamayan arkadaşlarınıza link atarak eğlenebilirsiniz. Sosyal mühendisliğiniz ne kadar iyiyse inandırıcılıkta artar. Hem android hem ios kullanıcılarında çalışır. Baştan söyleyelim bu virüs değildir. Yine siz bilirsiniz. Bu aralar hacklenmedik sistem kalmadı :D CiftKlik.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Whatsapp api'ları ile ekrana istediğimiz yazıyı yazarak sosyal mühendislik yapıyoruz.

Firebase (JS) ile Gerçek Zamanlı Veri Tabanı

Javascript Firebase Web Kullanımı Bu yazı, web uygulamaları arasındaki iletişim için Firebase 'in Javascript ile Gerçek Zamanlı Veritabanını ( Real Time Database)  anlatan Türkçe dökümantasyondur.  Gerçek Zamanlı Veritabanı , istemciler ve sunucu arasındaki iletişim için Websockets kullanır. Firebase Nedir , Özellikleri? JSON formatı ile verilerimizi  gerçek zamanlı olarak depolayabildiğimiz, anlık olarak değişiklikleri görebildiğimiz websocket apisidir.  Cloud Firestore, Cloud Functions,Authentication, Hosting, Cloud Storage ,Realtime Database... WebSocket ve Real time Nedir? WebSocket, tek bir TCP bağlantısı üzerinden iki yönlü iletişim kanalı sağlayan bir iletişim protokolüdür. WebSocket protokolü, sunucuya ve sunucudan gerçek zamanlı veri aktarımını sağlayarak, tarayıcı ile web sunucusu arasında etkileşimi sağlamaktadır. Bu, sunucunun istemci istemeden tarayıcıya içerik gönderebileceği ve bağlantıyı açık tutarak istediği zaman mesaj alabilmesini veya gön

Sesiniz Taklit Edilebilir : Google Dublex, Lyrebird

Text To Speech Teknolojisi  Google Dublex, Lyrebird, VoCo Google I/O etkinliği sırasında Google Assistant 'ın yeni özelliği Duplex tanıtıldı. Yapay zeka tabanlı konuşma teknolojisi ile sesinizi taklit ettirebilir. Telefon görüşmelerinizi,randevularınızı ona yaptırabilirsiniz. Belkide ilerde şarkı söyletebilir, şiir okutabilirsiniz. Aklınıza ne gelirse. 

Bütün yazılım dillerinde "Merhaba Dünya" kodları

1)  ASSEMBLY // Ekrana “Merhaba!” yazan örnek program kodu: mov ax,cs mov ds,ax mov ah,9 mov dx, offset Git int 21h xor ax,ax int 21h Git: db "Merhaba!",13,10,"$" 2)  ALGOL (ALGOrithmic Language) // ALGOL 68'e ait, örnek “Merhaba!” kodu: begin print(( "Merhaba!" , newline)) end