Ana içeriğe atla

Bir tarayıcıdan fazlası : Opera

Bir tarayıcıdan fazlası : Opera


Opera, OperaMini için Java ve Symbian telefonlar için desteği kesmiş değil

İndirmek için Wap.Opera.Com

Ne yazık ki Opera Mobile (html5 destekleyen Nokia tarayıcısı) artık https:// bağlantılarını açmamakta

Ayrıca Android telefonlarda ise sürekli güncellenen uygulamalarına alışmak ta benim için zor geldiğinden hala eski sürüm opera7 yi kullanıyorum.

Opera hız konusunda hiç kötü değil. şimdi operanın portable sürümünden gelen özellikleri listeleyelim.1) ilk sırada hız bunu başarmasındaki ilk neden: Adblock+ AdBlock sitedeki gereksiz gördüğü linkleri engelleyerek size hız kazandırıyor

+ Resimde görüldüğü gibi cerezler google reklamlar ve popupların sayısı oldukça fazla

+ Hız testi yapmak istiyorsanız adres kutusuna "opera:speedtest" yazmanız yeterli
2) Opera Turbo sayesinde verileri sıkıştırarak size alternatif bir hız sağlayın. 


+ Opera Turboyu kullanmak için Menüden Opera Turbo'ya tıklamanız yeterli.


3) Sansürlü internetten kurtulun : OperaVpn+ Yine kendi şirketi olan Kanada merkezli güvenli proxy merkezi SurfEasy.Inc ile size eklenti kurmadan sınırsız vpn hakkı tanıyor.

+ Bu özelliği ile Chrome dan daha iyi bir tarayıcı.4) Rss ile Haber desteği
Yine hiç bir eklenti kurmadan güncel haberleri takip edebiliyorsunuz.

Yeni rss adresi eklemeniz mümkün. İsterseniz top 50 den gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Yalnız android bulunan hızlı okuma desteği maalesef yok.

Yazıların tamamını okumak için haberlere tıklayıp siteye gitmek zorundasınız.

Readability özelliği gelmesini bekliyorum, rss sık kullanan birisi olarak.


*
Link (tıklanabilir) belirterek kendi sitenizde paylaşabilirsiniz.

alıntıdır: "http://ciftklik.blogspot.com"

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

WhatsApp Şaka Virüsü

Whatsapp Şaka virüsü ile internetten anlamayan arkadaşlarınıza link atarak eğlenebilirsiniz. Sosyal mühendisliğiniz ne kadar iyiyse inandırıcılıkta artar. Hem android hem ios kullanıcılarında çalışır. Baştan söyleyelim bu virüs değildir. Yine siz bilirsiniz. Bu aralar hacklenmedik sistem kalmadı :D CiftKlik.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Whatsapp api'ları ile ekrana istediğimiz yazıyı yazarak sosyal mühendislik yapıyoruz.

Bütün yazılım dillerinde "Merhaba Dünya" kodları

1)  ASSEMBLY // Ekrana “Merhaba!” yazan örnek program kodu: mov ax,cs mov ds,ax mov ah,9 mov dx, offset Git int 21h xor ax,ax int 21h Git: db "Merhaba!",13,10,"$" 2)  ALGOL (ALGOrithmic Language) // ALGOL 68'e ait, örnek “Merhaba!” kodu: begin print(( "Merhaba!" , newline)) end

İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Mezun oldum İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden yeni mezun olmuş birisi olarak Mühendislik Fakültesi hakkında soru cevap olarak bölüm hakkında bilgi vermiş olacağım. Bilgisayarın bitinden, mimarisine, algoritmasından her şeyine bir fikir sahibi, bu fikirle kodlama yapabilecek seviyeye geldim. Gurbeti yaşadım. Evsiz barksız kalmanın yaşattığı hüznü anladım. Bir selamcık dost kavramını öğrendim. Farklı şehirlerden, farklı kültürden, farklı dilleri konuşan arkadaşlarım oldu.  Dost dediklerimden daha hatır bilen kişilere abilik yaptım, yol gösterecek abiler edindim. Yazılım dünyasından pek çevre yapamasam da güzel insanlar karşıma çıktı. Sınav saatine kadar dışarıda kaldığım zor günler yaşadım. Herkesin kaldığı sınavdan gözü kapalı geçtiğim ;) soru/cevap olmasına rağmen kaldığım sınavlar da oldu. Büyük şirketlerin açıklarını buldum, hala kapatılmadı.