Ana içeriğe atla

Engelli sitelere kolayca erişin : Bookmarklet Proxy

Bookmarklet Nedir?

Bookmark (yer imi), Applet kelimelerin birleşimi, modern tarayıcılardan, opera mini'ye kadar her tarayıcının yer imlerine eklenebilen JavaScript kodlarıdır. Sayfadaki nesneleri/özelliklerini kontrol edebilir, ajax requestslerini istediğinize göre değiştirebilir, tek tıklamayla web sayfasını pdf'e dönüştürüp indirebilir. Youtube da videoları kısa yoldan çeviri yapabilirsiniz. Aklınıza ne gelirse artık. Tarayıcı eklentilerinden farksızdır. Tek avantajı mobilde adres çubuğunda yazdığınız kodları yer iminin ismiyle çalıştırabilir olmanızdır.

Bookmarklet Proxy

Proxy vekil sunucumuz python webapp2 ile yazılmış. Çalışma mantığı ise domain.com/hedefadres. Gideceğimiz adresi yazarken başına http(s):// eklemiyoruz. Post isteklerini desteklemese de yasaklı sitelere çok kolay zahmetsiz erişim imkanı sağlıyor. Web proxy olarak google aratırsanız daha fazla sitelere ulaşabilirsiniz. Google App Engine günlük 1gb kullanım hakkı veriyor. Wikipedia gibi siteler için gayet yeterli olur. Ayrıca internetin yavaş olduğu özellikle ortak wifi alanlarında yüklenmesi yavaş olan sitelerde kullanabilirsiniz. Açılmayan sayfalarda sayfa yüklenmediği için hem açılmayan sayfayı beklememek için hem de javascript kodu sadece masaüstünde açılmayan sayfalar için try bloğu ekledim mobilde çalışmamakta. Örnek wikipedia sitesine girmek için google da arama yaparak daha kolay ulaşabilir veya  https://proxylet.appspot.com/tr.wikipedia.org/wiki/Anasayfa adresi ile erişebilirsiniz. Domaini her defasında yazmak sıkıcı olabilir, freenomdan ücretsiz domain alarak daha kolay, kısa adresle erişebilirsiniz.


Javascript


javascript:var proxy="https://proxylet.appspot.com/";
if(document.URL.search('http')<0){
try{
document.location=proxy+loadTimeData.data_.summary.failedUrl.replace('https://','').replace('http://')
}catch{
document.location=proxy+"www.google.com.tr/search?q="+prompt('Googleda arama yapin:');
}
}
else{
document.location=proxy+document.location.hostname+document.location.pathname;
}

Masaüstü


Kurulum

Google App Engine den yeni bir yeni bir proje açın. adresi ve diğer kurulum aşamalarını tamamlayın. Daha sonra cloud shell i açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.
Eğer bölgeyi seçmenizi isterse bölgeyi seçip tekrardan y diyerek kurulumu tamamlayın.


git clone https://github.com/bslatkin/mirrorrr.git

cd mirrorrr/

gcloud app deploy app.yaml


Demo: 

https://proxylet.appspot.com

Gizlilik 

Program girdiğiniz her siteye site adresinizi user agent olarak karşı tarafa bildirmektedir.
Başkalarının kullanmasını engellemek, günlük trafiği kontrol altında tutmak için biraz kod değişiklikleri yapmanız gerekebilir.

Teşekkürler

Bu proje'yi kodlayan yazılımcıya teşekkür etmek isterseniz star atabilirsiniz.
Vakit buldukça yeni özellikler eklemeyi düşünüyorum sayfamızı takip etmeyi unutmayın.
Ayrıca bu projenin post destekli ikinci versiyonuna da bu sayfadan mirrorrr-plus ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Gönder

Okuyup geçme yorum yap lütfen :)

Yorumunuz cevaplandığında bildirim almak için Beni bilgilendir'i işaretleyin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

WhatsApp Şaka Virüsü

Whatsapp Şaka virüsü ile internetten anlamayan arkadaşlarınıza link atarak eğlenebilirsiniz. Sosyal mühendisliğiniz ne kadar iyiyse inandırıcılıkta artar. Hem android hem ios kullanıcılarında çalışır. Baştan söyleyelim bu virüs değildir. Yine siz bilirsiniz. Bu aralar hacklenmedik sistem kalmadı :D CiftKlik.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Whatsapp api'ları ile ekrana istediğimiz yazıyı yazarak sosyal mühendislik yapıyoruz.

Bütün yazılım dillerinde "Merhaba Dünya" kodları

1)  ASSEMBLY // Ekrana “Merhaba!” yazan örnek program kodu: mov ax,cs mov ds,ax mov ah,9 mov dx, offset Git int 21h xor ax,ax int 21h Git: db "Merhaba!",13,10,"$" 2)  ALGOL (ALGOrithmic Language) // ALGOL 68'e ait, örnek “Merhaba!” kodu: begin print(( "Merhaba!" , newline)) end

İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Mezun oldum İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden yeni mezun olmuş birisi olarak Mühendislik Fakültesi hakkında soru cevap olarak bölüm hakkında bilgi vermiş olacağım. Bilgisayarın bitinden, mimarisine, algoritmasından her şeyine bir fikir sahibi, bu fikirle kodlama yapabilecek seviyeye geldim. Gurbeti yaşadım. Evsiz barksız kalmanın yaşattığı hüznü anladım. Bir selamcık dost kavramını öğrendim. Farklı şehirlerden, farklı kültürden, farklı dilleri konuşan arkadaşlarım oldu.  Dost dediklerimden daha hatır bilen kişilere abilik yaptım, yol gösterecek abiler edindim. Yazılım dünyasından pek çevre yapamasam da güzel insanlar karşıma çıktı. Sınav saatine kadar dışarıda kaldığım zor günler yaşadım. Herkesin kaldığı sınavdan gözü kapalı geçtiğim ;) soru/cevap olmasına rağmen kaldığım sınavlar da oldu. Büyük şirketlerin açıklarını buldum, hala kapatılmadı.