Ana içeriğe atla

Engelli sitelere kolayca erişin : Bookmarklet Proxy

Bookmarklet Nedir?

Bookmark (yer imi), Applet kelimelerin birleşimi, modern tarayıcılardan, opera mini'ye kadar her tarayıcının yer imlerine eklenebilen JavaScript kodlarıdır. Sayfadaki nesneleri/özelliklerini kontrol edebilir, ajax requestslerini istediğinize göre değiştirebilir, tek tıklamayla web sayfasını pdf'e dönüştürüp indirebilir. Youtube da videoları kısa yoldan çeviri yapabilirsiniz. Aklınıza ne gelirse artık. Tarayıcı eklentilerinden farksızdır. Tek avantajı mobilde adres çubuğunda yazdığınız kodları yer iminin ismiyle çalıştırabilir olmanızdır.

Bookmarklet Proxy

Proxy vekil sunucumuz python webapp2 ile yazılmış. Çalışma mantığı ise domain.com/hedefadres. Gideceğimiz adresi yazarken başına http(s):// eklemiyoruz. Post isteklerini desteklemese de yasaklı sitelere çok kolay zahmetsiz erişim imkanı sağlıyor. Web proxy olarak google aratırsanız daha fazla sitelere ulaşabilirsiniz. Google App Engine günlük 1gb kullanım hakkı veriyor. Wikipedia gibi siteler için gayet yeterli olur. Ayrıca internetin yavaş olduğu özellikle ortak wifi alanlarında yüklenmesi yavaş olan sitelerde kullanabilirsiniz. Açılmayan sayfalarda sayfa yüklenmediği için hem açılmayan sayfayı beklememek için hem de javascript kodu sadece masaüstünde açılmayan sayfalar için try bloğu ekledim mobilde çalışmamakta. Örnek wikipedia sitesine girmek için google da arama yaparak daha kolay ulaşabilir veya  https://proxylet.appspot.com/tr.wikipedia.org/wiki/Anasayfa adresi ile erişebilirsiniz. Domaini her defasında yazmak sıkıcı olabilir, freenomdan ücretsiz domain alarak daha kolay, kısa adresle erişebilirsiniz.


Javascript


javascript:var proxy="https://proxylet.appspot.com/";
if(document.URL.search('http')<0){
try{
document.location=proxy+loadTimeData.data_.summary.failedUrl.replace('https://','').replace('http://')
}catch{
document.location=proxy+"www.google.com.tr/search?q="+prompt('Googleda arama yapin:');
}
}
else{
document.location=proxy+document.location.hostname+document.location.pathname;
}

Masaüstü


Kurulum

Google App Engine den yeni bir yeni bir proje açın. adresi ve diğer kurulum aşamalarını tamamlayın. Daha sonra cloud shell i açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.
Eğer bölgeyi seçmenizi isterse bölgeyi seçip tekrardan y diyerek kurulumu tamamlayın.


git clone https://github.com/bslatkin/mirrorrr.git

cd mirrorrr/

gcloud app deploy app.yaml


Demo: 

https://proxylet.appspot.com

Gizlilik 

Program girdiğiniz her siteye site adresinizi user agent olarak karşı tarafa bildirmektedir.
Başkalarının kullanmasını engellemek, günlük trafiği kontrol altında tutmak için biraz kod değişiklikleri yapmanız gerekebilir.

Teşekkürler

Bu proje'yi kodlayan yazılımcıya teşekkür etmek isterseniz star atabilirsiniz.
Vakit buldukça yeni özellikler eklemeyi düşünüyorum sayfamızı takip etmeyi unutmayın.
Ayrıca bu projenin post destekli ikinci versiyonuna da bu sayfadan mirrorrr-plus ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Gönder

Okuyup geçme yorum yap lütfen :)

Yorumunuz cevaplandığında bildirim almak için Beni bilgilendir'i işaretleyin.

Popüler Bloglar

Link tl reklam geçme

Link.Tl reklamı beklemeden geçmek! Link.tl de reklamlarla uğraşmadan javascript kod ile reklamı beklemeden bypass edip geçebilirsiniz. javascript : ciftklik = "http://link.tl/i" ; + document .location.pathname; window .location.href = ciftklik; Kodu Kopyala Tek yapmanız gereken yukarıdaki kodu yer imlerine eklemek. Daha sonra geçmek istediğiniz reklam da çalıştırmak. Link Geçme sitesi   online Videolu anlatım  Etiket bulutu: link tl atlama, link tl çevirici, link tl çeviri, link tl çözücü, link tl çalışan bot, link tl engelleme, link tl geçme, link tl geçici, link tl geçme sitesi, link tl hile, link tl hack, link tl hileleri, link tl link kısaltma, link tl link açma, link tl link çevirici, link tl script,link tl geçme, link tl geçici, link tl geçme sitesi, link tl geçilmiyor, link tl geçmiyor, link.tl geçemiyorum, link tl geç, link tl geçme 2017, link tl nasıl geçilir, link.tl otomatik geçme,link tl geçme 2018

WhatsApp Şaka Virüsü

Whatsapp Şaka virüsü ile internetten anlamayan arkadaşlarınıza link atarak eğlenebilirsiniz. Sosyal mühendisliğiniz ne kadar iyiyse inandırıcılıkta artar. Hem android hem ios kullanıcılarında çalışır. Baştan söyleyelim bu virüs değildir. Yine siz bilirsiniz. Bu aralar hacklenmedik sistem kalmadı :D CiftKlik.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Whatsapp api'ları ile ekrana istediğimiz yazıyı yazarak sosyal mühendislik yapıyoruz.

Firebase (JS) ile Gerçek Zamanlı Veri Tabanı

Javascript Firebase Web Kullanımı Bu yazı, web uygulamaları arasındaki iletişim için Firebase 'in Javascript ile Gerçek Zamanlı Veritabanını ( Real Time Database)  anlatan Türkçe dökümantasyondur.  Gerçek Zamanlı Veritabanı , istemciler ve sunucu arasındaki iletişim için Websockets kullanır. Firebase Nedir , Özellikleri? JSON formatı ile verilerimizi  gerçek zamanlı olarak depolayabildiğimiz, anlık olarak değişiklikleri görebildiğimiz websocket apisidir.  Cloud Firestore, Cloud Functions,Authentication, Hosting, Cloud Storage ,Realtime Database... WebSocket ve Real time Nedir? WebSocket, tek bir TCP bağlantısı üzerinden iki yönlü iletişim kanalı sağlayan bir iletişim protokolüdür. WebSocket protokolü, sunucuya ve sunucudan gerçek zamanlı veri aktarımını sağlayarak, tarayıcı ile web sunucusu arasında etkileşimi sağlamaktadır. Bu, sunucunun istemci istemeden tarayıcıya içerik gönderebileceği ve bağlantıyı açık tutarak istediği zaman mesaj alabilmesini veya gön

Bütün yazılım dillerinde "Merhaba Dünya" kodları

1)  ASSEMBLY // Ekrana “Merhaba!” yazan örnek program kodu: mov ax,cs mov ds,ax mov ah,9 mov dx, offset Git int 21h xor ax,ax int 21h Git: db "Merhaba!",13,10,"$" 2)  ALGOL (ALGOrithmic Language) // ALGOL 68'e ait, örnek “Merhaba!” kodu: begin print(( "Merhaba!" , newline)) end

Sesiniz Taklit Edilebilir : Google Dublex, Lyrebird

Text To Speech Teknolojisi  Google Dublex, Lyrebird, VoCo Google I/O etkinliği sırasında Google Assistant 'ın yeni özelliği Duplex tanıtıldı. Yapay zeka tabanlı konuşma teknolojisi ile sesinizi taklit ettirebilir. Telefon görüşmelerinizi,randevularınızı ona yaptırabilirsiniz. Belkide ilerde şarkı söyletebilir, şiir okutabilirsiniz. Aklınıza ne gelirse.